EMAIL MARKETING

Máte malú návštevnosť vašej stránky?
Máte malé alebo dokonca žiadne predaje cez vašu stránku?

Pomôžeme vám oživiť vašu stránku a pomocou nášho email marketingu vám pritiahneme nových zákazníkov a zvýšime vám predaje.

TEXT

MARKETING

AUTORESPONDER

AUTORESPONDER

AUDIOKNIHA

KONTAKT

Aj výmena obyčajnej žiarovky môže byť nebezpečná

Nebezpečenstvo na nás striehne na každom kroku. Prečo sa mu vystavovať aj keď nemusíme? Mnohí domáci majstri si opravujú, prerábajú, či dokonca vyrábajú rôzne elektrické zariadenia, náradia, pomôcky alebo zasahujú do elektroinštalácie a elektrického vedenia a podobne.

Pritom si vôbec neuvedomujú, že tým ohrozujú život svoj, i svojich blízkych. 

 

Pri návštevách zákazníkov sme sa stretli s mnohými nebezpečnými aj veľmi zvláštnymi prevedeniami elektrických zariadení. My ľudia, sme vynaliezaví a v snahe ušetriť pár eur, mnohí z nás neváhajú ohroziť aj svoj život.

Spomenieme napríklad príhodu, ktorú sme videli na vlastné oči. Mladý muž, žijúci so svojou ženou, malým dieťaťom a rodičmi, zrejme počítačový maniak, mal vo svojej izbe počítač a pod ním neuveriteľnú spleť káblov. Nebolo by na tom nič zvláštne, keby v tých kábloch nemal UPC (záložný zdroj na 230V), napojený pomocou odrezaného predlžovacieho kábla. Ten bol napojený do zásuvky a spojený so zdrojom, ktorý nemá takmer žiadnu ochranu pred dotykom takzvaných živých častí!

Nedá sa to nazvať inak ako NEZODPOVEDNOSŤ !!!

zdroj- zdroj, ktorý mal dotyčný voľne položený na dosah kohokoľvek

Alebo iný príklad, starší pán, ktorý si vyrobil predlžovací kábel na 230V z koaxiálneho káblu.... alebo ďalší "majster", ktorý si sám spravil elektroinštaláciu v letnej kuchyni a ako prívodný kábel použil tenučký káblik, ktorý sa používa na zvončeky. A takto by sme mohli pokračovať ešte veľmi dlho. 

Buďme prosím OPATRNÍ, elektrina nám môže nielen výborne poslúžiť, ale nám i ublížiť :(.

Rôzne nebezpečenstvá nám hrozia dokonca aj pri výmene obyčajnej žiarovky. V prvom rade sa uistite, že máte vypnutý prívod elektrickej energie. Nehrozí tu len úraz elektrickým prúdom, ale aj iný úraz, napríklad pád z rebríka či stoličky, alebo inej pomôcky, pomocou ktorej sa človek snaží dostať napríklad k lustru.

Ak si nevypnete elektrický prúd, môže sa stať, že sa dotknete živej časti a zasiahne Vás elektrický prúd, zľaknete sa, môžete stratiť pritom stabilitu a spadnúť. Taktiež sa môže stať, že Vám žiarovka praskne v ruke, keď príde ku kontaktu s elektrickým prúdom. Vtedy hrozí nielen úraz elektrickým prúdom, ale aj rezné rany, pád v dôsledku preľaknutia, ale aj také sklíčka v očiach nie sú nič príjemné. 

Občas sa žiarovky rozbijú a nemusí to byť len výsledkom neopatrnej manipulácie s nimi. Ak je závit napríklad zahrdzavený, môže sa stať, že namiesto odkrúcania závitu, sa pretáča len sklenená časť. V nejednom prípade sklo praskne.

Existuje viacero spôsobov, ako bezpečne vybrať zlomenú časť žiarovky. Prinášame niekoľko z nich. Pred každým pokusom je žiaduce vypnúť prívod elektrického prúdu. Pri manipulácii s rozbitým sklom sa odporúča použiť ochranné okuliare.

S kliešťami

Odskúšaná a praxou overená metóda odstránenia pätky rozbitej žiarovky je s použitím klieští. Ak je vnútorná sklenená časť s vláknom neporušená, stačí ju bezpečne uchopiť kliešťami a otáčať proti smeru hodinových ručičiek. Šanca, že pätka žiarovky sa povolí a bude sa dať úplne vykrútiť, je veľká.

V prípade, že je stredná časť porušená, kliešte môžeme umiestniť ku dnu pätky žiarovky a roztvoriť ich naširoko, ako je to len možné. Mali by sa dotýkať protiľahlých strán pätky. Potom je potrebné držať kliešte roztvorené a krútiť nimi proti smeru hodinových ručičiek. Pätka žiarovky by sa mala dať odskrutkovať.

Pomocou zemiaka

Skvelým pomocníkom v boji o odstránenie pätky rozbitej žiarovky môže byť aj surový zemiak. Ten stačí prekrojiť na polovicu a zatlačiť na pätku. Potom môžeme začať krútiť závit proti smeru hodinových ručičiek. Akonáhle je pätka vonku, stačí ju aj s použitou časťou zemiaka vyhodiť do smetí.

 
S plastovou fľašou

Spôsob s plastovou fľašou je určený skôr pre prípady keď iné pokusy nevyšli. Z fľaše stačí odstrániť vrchnák a tesniaci pásik. Závit treba následne dostatočne zahriať – či už nad sporákom alebo pomocou zapaľovača. Keď je špička fľaše roztavená, je možné pripevniť ju k pätke rozbitej žiarovky.

Vhodnejšie ako umiestniť roztavený závit fľaše silou k pätke žiarovky, je začať ju otáčať proti smeru hodinových ručičiek. Bude sa tvarovať do špirály. Keď fľaša ochladne, môžme pokračovať ďalej v otáčaní, až pokým sa rozbitá časť úplne nevykrúti.

Ďalšie tipy
  • nikdy nevymieňajte žiarovku, keď je rozsvietená;
  • ak je závit prasknutý alebo inak poškodený, treba ho vymeniť;
  • žiarovku zakrúcame až po bod ľahkého odporu.

 

 :-)

SME PRIPRAVENÍ VYRAZIŤ A VYRIEŠIŤ VÁŠ PROBLÉM
arrowUp.gif

CHCEM NOVÉ AUTO ZA ZLOMOK JEHO CENY


CHCEM NOVÉ BÝVANIE A NEZADĹŽIŤ SA


CHCEM SA ZBAVIŤ ÚVEROV A HYPOTÉK


CHCEM ZÍSKAŤ SLUŠNÝ DÔCHODOK


CHCEM CHODIŤ NA DOVOLENKY ČASTEJŠIE


UŽ NECHCEM POČÍTAŤ KAŽDÝ CENT, ABY SOM VYŽIL

TOTO SÚ SNY KTORÉ SI MÔŽETE SPLNIŤ, TAK NEVÁHAJTE A OZVITE SA!

pondelok - piatok
od 09:00 do 17:00

SLOVAK & CZECH :

📱+421 940 61 04 04

ENGLISH :

📱+421 940 62 04 04

v pracovné dni od 9:00 - 17:00

 

info@familiagroup.sk

 

Família Cup bol veľmi dobre organizovaný, kvalitne obsadený turnaj vo futbale. Veľmi sa mi na ňom páčilo, schuti sme si zahrali s dobrými tímami. Turnaj hodnotím veľmi dobre, či už po organizačnej stránke, ako aj kvalitatívnej.

Peter Peciar Sociálna poisťovňa

Tieto stránky používajú cookies.
Prehliadaním týchto stránok s používaním cookies súhlasíte.